На перший погляд щаслива пара насправді може виявитися на грані розлучення. Але як визначити чи існує загроза вашому шлюбу, або ви хвилюєтеся без причини.

Звичайно, ніхто не зможе передбачити зі 100% впевненістю майбутнє вашого шлюбу. Проте вчені вирахували якісь ознаки, які свідчать про проблеми в сім’ї, і можуть призвести до розлучення. Розглянемо їх більш детально.

 • Вік вступу в шлюб

Вчені прийшли до угоди, що підліткові шлюби розпадаються частіше, ніж інші. Це пов’язано з імпульсивністю і юнацьким максималізмом. У більшості випадків такі шлюби ґрунтуються на скороминущому бажання бути разом, а не на виважене рішення. Але все ж існують винятки – пари, які залишаються разом на довгі роки.

Також вчені визначили, що у шлюбах, укладених після 32, ризик розлучення збільшується на 5% з кожним роком. Тобто, чим пізніше ви виходите заміж, тим вище шанс розлучитися.


          7 признаков, предвещающих развод

 • Неповна зайнятість чоловіка на роботі

В ході досліджень вчені підтвердили поширену думку, що якщо чоловік працює не повний робочий день, то це негативно позначається на атмосфері в сім’ї. І головним показником є не фінансове становище пари, а саме розподіл обов’язків.

 • Відсутність вищої освіти

Як би не парадоксально це звучало, але пари, які закінчили вищий навчальний заклад, розлучаються рідше. Вчені пояснюють це тим, що люди, у яких немає вищої освіти, мають більш низький рівень доходів, а значить, отримують більше стресів у житті.


          7 признаков, предвещающих развод

 • Неповага до партнера

Психологи Вашингтонського університету визначили 4 головні причини, які викликають розлучення – це неповага, критицизм, гра в жертву і блокування розмов. Всі ці типи поведінки руйнують стосунки і роблять ваш шлюб приреченим.

 • Надмірна пристрасть

Якщо шлюб починається дуже пристрасно і емоційно, то через роки спільного життя вогонь затихає. Підтримувати ту ж інтенсивність практично неможливо. Тому пари втрачають інтерес один до одного. А от помірні емоції на початку спільного життя, з роками можуть розвиватися і рости. Такі шлюби більш довгострокові.


          7 признаков, предвещающих развод

 • Щоденний стрес

Неприємності на роботі, невдачі і стрес негативно впливають на атмосферу в домі і стосунки між партнерами. Якщо виливати весь накопичений негатив на свою половинку, то рано чи пізно вона не витримає. Саме стрес є найпоширенішою причиною розлучень і стоїть вище насильства в сім’ї або зради.

 • Уникнення конфліктів

Коли назріває конфліктна ситуація і один із партнерів хоче все з’ясувати, а другий уникає відповіді, це тривожний дзвінок вашому шлюбу. Пари з невирішеними проблемами і тривалими образами часто розпадаються.

Ваш Wedding.ua