Чому після весілля змінюються відносини?

Ця стаття доступна також українською мовою

Психологи стверджують, що на відносини в шлюбі впливають усвідомлені і неусвідомлені очікування. І далеко не про кожного з них чоловік і жінка говорять один одному. В результаті стосунки після весілля кардинально змінюються, тому що партнер не відповідає тому надуманим образу, що друга половинка подумки собі намалювала.

Чому настає розчарування в сімейному житті?

Уявлення про ідеальну дружину або ідеальному чоловікові складаються з багатьох факторів:

 • переглянуті кінофільми;
 • модель поведінки батька і матері;
 • відносини друзів, за якими ми спостерігаємо;
 • прочитані книги;
 • сюжети численних реаліті-шоу;
 • статті з глянцевих журналів та інтернету.

Дослідження показали, що ідеальний образ ще живе в душах і серцях один одного в перші рік-півтора. А потім поступово руйнується. З очей ніби спадає пелена, і чоловік з дружиною гаряче пред’являють претензії один одному: «Як ти змінився після весілля!’, ‘Я одружився не на тій!’.


          Почему после свадьбы меняются отношения?

На перше місце виходять не достоїнства один одного, як у фазі закоханості, а недоліки. Стосунки після весілля міняються до невпізнання, і далі йдуть такі фрази: «Ти вдавала зовсім інший’, ‘Я тебе не впізнаю’, ‘Моя мама казала не виходити за тебе, а я не послухала’ тощо.

Насправді люди залишаються незмінними, оскільки характер, як кажуть, не переробиш. Змінюються лише уявлення про особистість і поведінку. Відбувається гострий конфлікт між бажаним і реальністю.

Неоформлений контракт

У психології є таке поняття, як неоформлений контракт. Ввели його американські психологи, фахівці з поведінковим особливостям сімейного життя, Сейджер і Мартін. Вони чітко структурували причини, чому після весілля змінюються відносини.

Їх відкриття полягає в тому, що у чоловіка і жінки, що вступають у шлюб, є відповідні уявлення про те, яким буде в сімейному житті інший партнер. Вони поділяються на три великі групи:

 • неусвідомлені очікування;
 • усвідомлені, але не висловлені сподівання;
 • усвідомлені і висловлені очікування.

З обов’язками і поведінкою, які обговорювалися до весілля, а потім не виконувалися, все ясно. Вони висловлені, але інший партнер не вважає за потрібне відповідати намальованому образу. Найбільший камінь спотикання, різко змінює відносини в шлюбі, – невисловлені надії.


          Почему после свадьбы меняются отношения?

Причини не промовляння таємних очікувань з боку партнера можуть бути такими:

 • ‘Це ж само собою зрозуміло, що ти повинен щодня виносити сміття’ (вигулювати собаку, забирати дитину з садочка і так далі).
 • ‘Якщо я йому (їй) це скажу, він (вона) мене осудить. Я не буду про це говорити. Може, він (вона) сам здогадається’.
 • В результаті ніхто ні про що не здогадується, і з боку обох подружжя настає розчарування. Уникнути розлучення можна лише проявом терпіння, любові, бажання сісти за стіл переговорів і внести ясність у всі сімейні справи, чітко розподілити обов’язки.

  ‘Хоче, але мовчить’

  Найскладніше завдання – налагодити стосунки після весілля, якщо партнери самі не розуміють, чого хочуть один від одного. Їх очікування неусвідомлені. Вони декларують одні очікування: ‘Я хочу, щоб ти зустрічав мене з роботи’, ‘Нам необхідно частіше ходити разом за покупками, в театр і кіно’. Підсвідомо людина може бажати зовсім іншого: Після роботи я із задоволенням зустрінуся з подругами, і чоловік мені тут ні до чого’, ‘Покупки набагато зручніше обирати з мамою’.

  В цьому випадку допоможе хороший психолог або психотерапевт. І тоді буде простіше змінити стосунки після весілля в кращу сторону. Головне – обом цього хотіти.

  Про інші особливості відносин до і після шлюбу читайте на нашому сайті.

  Ваш Wedding.ua

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *