Договір і передоплата: 3 важливі питання при підписанні документів з весільним агентством

Ви плануєте весілля і вирішили звернутися за допомогою до фахівців? Але які нюанси в договорі можуть вплинути на якість послуг і чи потрібно вносити передоплату? Відповіді на ці та інші питання ми підготували в даній статті і з радістю поділимося з вами.

Чи потрібно підписувати договір

Дуже часто працюючи з весільним посередником, ми обмежуємося усною домовленістю. Це найчастіше відбувається при виборі музикантів або ведучого на весілля. Обговоривши репертуар або глянувши на сценарій весілля, ми даємо посереднику повну свободу і сподіваємося, що весілля пройде гладко. Добре, якщо вам зустрівся відповідальний і сумлінний фахівець, ну а що робити, якщо вам пощастило менше. Як змусити посередника якісно надавати послуги, і у разі необхідності притягнути його до відповідальності за порушення договору. Саме для цього і існує контракт, який повинен гарантувати вам повну захист прав споживача.


          Договор и предоплата: 3 важных вопроса при подписании документов со свадебным агентством

Переваги підписання договору на весільну обслуговування

Якщо ви обговорили з підрядником всі деталі весільного обслуговування і не полінувалися зафіксувати їх у договорі, то можете розраховувати на наступне:

 • Чітке розуміння ваших вимог підрядником
 • Повний перелік послуг
 • Таймінг
 • Деталі та інші нюанси
 • Відповідальність сторін
 • Передбачені дії сторін у разі порушення або невиконання контракту

Як за договором визначити, чи не намагаються вас обдурити

Уважно читайте договір

Головним правилом при підписанні будь-якого контракту чи іншого юридичного документу є уважне прочитання. Не пропускайте жодної сторінки договору і обов’язково читайте те, що написано дрібним шрифтом. Багато нечесні підрядники спеціально складають об’ємний і складний для прочитання договір, сподіваючись на те, що ви не встигнете або просто втомитеся читати до кінця. Вони також можуть квапити вас фразами: «Це стандартний договір», «Там немає нічого важливого» і т. д. Не звертайте уваги, і краще всього попросіть зразок договору для ознайомлення будинку. Тоді ви зможете в спокійній обстановці ознайомитися з усіма деталями і не дасте себе обдурити.

Не бійтеся задавати питання

Намагаючись заплутати вас, підрядники можуть використовувати при складанні договору незнайому вам термінологію. Попросіть розшифровку всіх термінів, якщо такі є. Також не бійтеся перепитувати. Ваша уважність до деталей буде своєрідним сигналом для підрядника, що вас складно обдурити. Чим більше питань ви задаєте, чим краще вникаєте в суть договору, тим менше шансів наткнутися на недобросовісного підрядника.


          Договор и предоплата: 3 важных вопроса при подписании документов со свадебным агентством

 

Корегуйте договір

Досвідчені і сумлінні підрядники готові до будь-яких ваших пропозицій. А це означає, що вони не будуть проти зміни деяких пунктів договору та внесення туди ваших вимог. Так що, якщо ви запропонували підрядника скоригувати договір і він погодився, це вже свідчить про рівень наданих їм послуг. Також не забувайте зафіксувати в договорі особливі побажання або специфічні деталі свята. Все що ви обговорювали усно необхідно підтвердити письмово.

Пропишіть терміни виконання

Договір на надання весільних послуг не може бути безстроковим. Обов’язково чітко пропишіть час надання послуг. Якщо ви домовилися про комплексному обслуговуванні, то пропишіть кожен етап підготовки весілля в конкретних часових межах. У такому разі підрядник буде змушений діяти своєчасно, і ваше весілля пройде за планом. Не забудьте вказати відповідальність сторін за порушення таймінгу. Це стане дуже добрим стимулом для підрядника.

Вкажіть спосіб оплати послуг

Багато посередники працюють за передоплатою. Так вони захищають себе від несерйозних клієнтів. Розмір передоплати залежить від суми наданих послуг і може становити до 50 %. Це вважається звичайною практикою серед посередників, і не повинно лякати вас або змусити відмовитися від послуг. Але обов’язково забезпечте себе і пропишіть в договорі повну суму послуг, внесену вами передоплату і умови, в яких ви можете розраховувати на повернення своїх грошей.

Ваш Wedding.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *