Заручини — офіційну заяву пари про їх наміри укласти шлюб. Колись цій події надавалося велике значення.
Старовинні традиції заручин
У кожній країні заручини була оточена своїми традиціями.
В ЯПОНІЇ молоді вперше знайомилися тільки в цей день, так як весілля намічалася за змовою батьків.
У НІМЕЧЧИНІ після заручин наречений з нареченою вже могли жити разом, вести спільне господарство, щоб краще пізнати один одного.
На РУСІ заручини (або змова, як її тоді називали) відбувалася в будинку батьків нареченої. В цей день батьки нареченого і нареченої офіційно знайомилися, обговорювали деталі майбутнього весілля. І навіть писали рядну записку, в якій вказували, в який час відбудеться весілля. Після цього нареченого з нареченою благословляли батьки або священик.
Отримавши благословення, наречена могла вийти на ганок і оголосити подругам, що незабаром у неї відбудеться весілля. В дворянських будинках з нагоди заручин влаштовували великий бал у будинку батьків нареченої.
Сучасні традиції заручин
Сьогодні заручини не є необхідним заходом. Однак багато влаштовують у цей день свято. Він може бути скромним, тільки для найближчих родичів та друзів, а може за розмахом і кількістю гостей нагадувати весілля.
На святковому вечері в честь заручин наречений може подарувати нареченій кільце. Зазвичай воно більш тонке, ніж обручку, і прикрашене дорогоцінним каменем.
ОБРУЧКУ можна надіти на будь-яку руку і на будь-який палець, тут не існує строгих вказівок. Якщо наречена наділа обручку на безіменний палець правої руки, то в день весілля може зняти його або переодягнути на інший палець. Однак можна надіти обручку і разом з помолвочным.
Існують набори з двох кілець — помолвочного і обручки. Вони доповнюють один одного і чудово виглядають в парі на одному пальці.
Заручини можна поєднати з днем подачі заяви в ЗАГС: вдень подати заяву, а ввечері влаштувати святковий сімейний вечерю.
Заручини — захід, на якому батьки нареченого і нареченої, близькі родичі та друзі (якщо ви захочете їх запросити) в неформальній обстановці познайомляться ближче ще до весілля. Завдяки цьому на урочистому заході вони вже будуть почувати себе більш впевнено і спокійно.
Відзначити заручини можна:
- у батьків нареченої
- у батьків нареченого
- у майбутніх подружжя, якщо вони давно живуть разом
- у затишному ресторані.