Найдавніший благородний метал

Чоловік почав прикрашати своє тіло і одяг ще до нашої ери. Бажання виділитися, підкреслити свою красу і статус були притаманні не тільки жінкам, але і чоловікам. Камені, пір’я, мушлі – все, що потрапляло під руку нашим предкам потенційно було прикрасою. З появою навичок роботи з металами, люди почали відповідально підходити до вибору матеріалів для прикрас. Декоративні, релігійні і ювелірні вироби створювалися з міді, срібла і золота.

На сьогоднішній день існує маса матеріалів для жіночих і чоловічих прикрас, однак найбільш затребуваним і вишуканим залишається золото.

Божественний метал Стародавніх єгиптян

Моду і пристрасть до золота вперше відчули ще Стародавні єгиптяни. Вони використовували благородний метал для створення культових і ювелірних виробів. Найпоширенішим прикрасою серед єгипетських чоловіків і жінок були сережки. Популярністю користувалися також брошки, кільця, браслети, масивні нашийні пластини. Кожен виріб було унікальним! Для інкрустації використовували дорогоцінні й напівкоштовні камені. Обробляли метал емаллю, а прикрашали з допомогою гравіювання, різьблення, тиснення або карбування. Вся видобуток золота в Єгипті перебувала під владою і контролем фараонів, а їх гробниці усипали вишуканими ювелірними виробами, які досі вражають уяву. Тому, золото в Єгипті було не просто предметом декору, але і символом високого статусу, багатства і божественної влади. Блиск благородного металу порівнювався з блиском Сонця, навіть шкіра верховних божеств, згідно з віруваннями, була золотою.


          Самый древний благородный металл

Показник статусу і стану

У часи Середньовіччя любов людини до золота не тільки не вщухла, а й знайшла новий сенс. Тепер носити золоті прикраси могли виключно можновладці. Благородний метал символізував мудрість, честь і благородство монархів і наближених до них. Блиск золота відображав ідею про божественному світлі і досконало. Саме тому ікони, базиліки прикрашали золотом і інкрустаціями дорогоцінних каменів, а даху православних храмів і до сьогоднішнього дня прикрашають золотим покриттям.

Золото в 19 столітті

До 19 століття почалася активна видобуток ще одного благородного металу – срібла. Всупереч очікуванням інвесторів, величезні запаси і низька вартість видобутку не підняли його на один ранг з золотом, навіть навпаки – золото стало цінуватися ще більше, а срібло почали використовувати у промислових сферах. У 19 столітті почали з’являтися ‘сентиментальні’ золоті прикраси: медальйони, персні і брошки з гравировками в ім’я дружби і любові стали дуже популярними подарунками серед знаті. Такі вироби прийнято називати ‘вінтажними’.


          Самый древний благородный металл

В цей же час по всій Європі почали з’являтися ювелірні каталоги журнали з зображеннями прикрас. Тоді почалося ювелірне виробництво в одному стилі. Персні, брошки, підвіси використовувалися не тільки як прикраса, але і як показник становища в суспільстві.

Ставлення до золота в сучасному світі

З самого початку видобутку та обробки золота, цей метал користувався незмінним успіхом і популярністю. Для вищих станів прикраси із золота були щоденною атрибутом влади, для інших – об’єктом поклоніння і бажання. У сучасному світі дозволити собі золоті ювелірні прикраси може кожен. Широкий діапазон цін і великий асортимент моделей дозволяє підібрати прикрасу до душі.


          Самый древний благородный металл

Основна тенденція у світі прикрас: нічого штучного – максимум природного. Тому, популярністю користуються браслети і ремінці зі шкіри та каучуку з золотими вставками, а також золоті вироби з натуральними каменями. Підібрати актуальне прикрасу собі або близьким можна у мультибрендовому супермаркеті ‘Укрзолото’, а також в онлайн каталозі по посиланню.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *