Що таке шлюбний договір і як правильно його скласти?

Что такое брачный договор и как правильно его составить?
70% пар в Америці та країнах Євросоюзу укладають шлюбні контракти.

У Росії шлюбний договір — явище поки що досить рідкісне. Тільки деякі молодята боязко відправляються до нотаріуса, щоб офіційно домовитися про деякі аспекти поділу майна у разі розлучення.

Бажання укласти договір може викликати шквал здивованих вигуків з боку друзів, родичів і навіть одного з подружжя: «а як же кохання», «навіщо думати про розлучення, коли ми щасливі», «шлюбний договір — це приземлено і дуже обачливо» і т. д. насправді, офіційна
домовленість — це, скоріше,
запорука спокійного і успішного союзу.

В Росії на 10
весіль припадає
5 розлучень.

ВСІ МИ ЛЮДИ. Ми можемо закохуватися, здійснювати необачні вчинки і розлучатися-теж. Статистика розлучень поки вельми сумна, вони трапляються не так рідко. Природно, законодавством Російської Федерації регулюється розділ майна між подружжям, але процедура ця тривала і дуже неприємна. До того ж суд часто приймає самі несподівані і дивні рішення. Згадайте, скільки ви знаєте випадків, коли молода мама з дитиною залишалася без житла. Або коли дружина при розлученні забирала у чоловіка буквально все, змушуючи починати життя заново. Суть шлюбного договору полягає в тому, щоб розлучитися максимально спокійно і без образ на все життя.

Так, під звуки весільного маршу зовсім не хочеться думати про те, що прийде розлучення, але убезпечити себе необхідно, в першу чергу, щоб відчувати спокій і певну незалежність. У цій статті ми розповімо, як скласти шлюбний договір.

Що може регламентувати шлюбний договір?

Згідно з російським законодавством, шлюбний договір може регулювати майнові відносини:

 • Домовленості про наявне майно подружжя: чи стає воно загальним або в разі розлучення залишиться у того з подружжя, якому належало до шлюбу.
 • Домовленості про користування майном після розлучення (припустимо, якщо є заміський будинок, після розлучення одному з подружжя буде дозволено приїжджати туди влітку).
 • Домовленості про придбання майна у шлюбі.
 • Домовленості про розділі майна у разі розлучення.
 •  

  Згідно з російським законодавством, при розлученні спільно нажите майно подружжя ділиться навпіл. Це може влаштувати далеко не всіх.

  Что такое брачный договор и как правильно его составить?
  Але у шлюбному договорі
  не можна вказати, що чоловік
  повинен кинути курити, а
  дружина повинна варити борщ
  не менше двох разів на тиждень.

  Всі положення шлюбного договору можуть залежати від різних умов.
  НАПРИКЛАД: «у разі купівлі другої машини, наявна переходить у власність подружжя».

  Що стосується немайнових відносин, то тут все набагато складніше. Можна вказати деякі умови нематеріального характеру (зрада, жорстоке поводження до сім’ї, зловживання алкоголем), але в тексті має бути дано чітке визначення цих понять: «у разі постанови одного з подружжя на облік у наркологічний диспансер, все нерухоме майно, що належить йому на праві власності, переходить у власність іншого чоловіка».

  Что такое брачный договор и как правильно его составить?

  Пункт 3 статті 42 Сімейного кодексу РФ

  Також шлюбний договір не може обмежувати правоздатність або дієздатність подружжя, їх право на звернення до суду за захистом своїх прав; регулювати права і обов’язки подружжя щодо дітей; передбачати положення, що обмежують право непрацездатного потребує чоловіка на отримання змісту; містити інші умови, які ставлять одного з подружжя у вкрай несприятливе становище чи суперечать основним початкам сімейного законодавства.

  Умови розірвання шлюбного договору

  Шлюбний договір може бути укладений на визначений термін, погоджений обома сторонами, або може бути безстроковим.

  Від розлучення ніхто не застрахований.

  Розірвати або змінити шлюбний договір подружжя може в будь-який момент за взаємною згодою сторін. Якщо один з подружжя відмовляється від розірвання або зміни договору, то можна звернутися до суду.

  Зміна або розірвання договору в судовому порядку можливо, якщо є вагомі підстави:

  • значна зміна обставин, яке неможливо було передбачити: планували купити машину через рік, але один з подружжя втратив роботу;
  • значне порушення умов договору однією із сторін.

  Для складання шлюбного контракту слід звернутися до професійного юриста, який чітко сформулює всі умови.

  Це зведе до мінімуму кількість різночитань і непорозумінь, до чого в цілому і прагнуть подружні союзи, які укладають шлюбний договір.

  Шлюбний договір може бути укладений як відразу після весілля, так і в будь-який момент подружніх відносин.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *