Спеціалізація компаній на event-ринку.

Спеціалізація компаній на event-ринку.

З недавніх пір, як тільки ринок event-послуг почав активно розвиватися в Україні, між спеціалістами різного рівня почалася суперечка з приводу того, що краще: агентство повного циклу, яке робить заходи різного формату та надає різноманітні послуги, або вузькоспеціалізована агентство, яке займається чимось одним: чи то конференції або корпоративні тренінги.
Перш, ніж почути думку професіоналів event-ринку, розглянемо ситуацію в цілому: що відбувається серед event-агентств?

Всі event-компанії можна умовно розділити на чотири основних сегменти:

1. Універсальні компанії, що надають послуги з організації різних заходів, тобто так звані агентства повного циклу (не плутати з агентствами, які роблять заходи «під ключ»!). Подібні агентства зазвичай у себе на сайтах або в презентаціях в розділі «Послуги» пишуть: «Організація корпоративних заходів. Організація ділових заходів. Event-marketing. Приватні заходи» і т. д.

2. Вузькоспеціалізовані компанії, які займаються організацією заходів в якійсь одній сфері. Наприклад, існують компанії, які займаються організацією ділових заходів або весіль (розподіл за форматом заходів), або працюють тільки з FMCG-сектору (цільової аудиторії). Такі компанії вибирають точну спрямованість своєї діяльності та опрацьовують тільки вибрану сферу.

3. Окремо слід сказати, що чималу нішу займають також ті компанії, які спеціалізуються на деяких event-послуг, але в певний момент починають брати на себе роль повноцінної компанії з організації заходів. Наприклад, деякі кейтерингові компанії часто крім харчування пропонують майданчики і виступ «зірок».

4. Також не варто забувати, що серед організаторів заходів є так звані фрілансери, які з задоволенням організують для вас захід будь-якої складності. Вони теж займають певний відсоток event-ринку.

У кожного «виду» організатора є свої плюси і мінуси. Універсальні компанії хороші тим, що у клієнта можуть бути різного роду заходи (від корпоративного Нового Року до щорічного Форуму), і йому, звичайно ж, зручніше замовляти всі заходи в одного і того ж підрядника.

Вузькоспеціалізовані агентства найчастіше вибирають собі певну сферу діяльності і досягають в ній серйозних висот, тим більше виділитися в якості «вузького» фахівця значно простіше, ніж в якості спеціаліста широкого профілю».

Фрілансери завжди будуть триматися за клієнта як ніхто інший, вони максимально клієнтоорієнтований, Тому, що часто певний клієнт — це єдине джерело доходу.

А в компаніях, що постачають певні event-послуги, може працювати знайомий вашого директора, який запевнив ваше керівництво, що вони можуть все — в результаті може вийти і так.

Що краще: event-агентство повного циклу або вузькоспеціалізована агентство? Чому?

У чому сила і слабкість спеціалізованого event-агенції? Сила — в тому, що воно накопичує унікальні знання і досвід у своїй галузі, володіє унікальним портфоліо певної категорії проектів і, звичайно ж, сильними фахівцями. Скажімо, агентство, яке входить в нашу групу, PREMO, володіє унікальним досвідом створення великих прес-центрів. Ми постійно розвиваємо цей напрямок, але поки не готові зробити його самим головним.

Слабкість — у тім, що далеко не завжди агентство отримує замовлення потрібної категорії і змушений сидіти без справи. Або братися за інші проекти, тобто «розмивати» свою спеціалізацію. За великим рахунком, це дуже серйозний вибір для власників бізнесу на користь вузької спеціалізації. І він повинен бути добре обдуманий і аргументований. Тобто власники повинні бути впевнені, що у них буде достатня кількість таких замовлень, і що вони досить відомі для того, щоб був певний потік таких замовлень (адже не всі звернення перетворяться в проекти).

Виходить, що агентство спочатку стає відомим (не обов’язково його ім’я, а, наприклад, імена його ключових фахівців), надаючи широкий спектр послуг, а потім — приймає рішення про обмеження, про спеціалізації. У такому випадку агентство забезпечує собі деякі гарантії спокійного розвитку. Спеціалізація — це завжди наступний крок розвитку для ринку.

З розвитком ринку деякі гравці будуть доростати до спеціалізації. Але далеко не всім це потрібно. Ймовірно, тут відіграє свою роль особистості керуючих. Для кого-то спеціалізації — панацея. Для когось- нудьга

У кожного типу агентства є свої переваги. Без агентств повного циклу event-бізнес був би неможливий. Саме вони, завдяки своїм виробничим можливостям, приймають велику частину субпідрядів. В той же час вони не завжди виявляються компетентні в плані цілепокладання подій різного типу. Будучи досвідченими організаторами, співробітники таких агентств не завжди володіють інструментами вирішення маркетингових, HR — або PR-завдань в рамках спеціального заходу

MWevent

«Вузька спеціалізація», на даний момент на ринку більш затребувана?

Спеціалізація на певному форматі заходу. Приватні вечірки або корпоративні. Підходи — дуже різні, відповідно, бізнес повинен бути побудований по-різному, і люди повинні працювати різні. У першому випадку — більше родинності та особистого контакту. У другому — велика маркетингова орієнтація. Це, мабуть, головне поділ.

Масові свята — ще одна спеціалізація. Team building — своя категорія фахівців. Навчальні заходи. Ділові заходи: конференції, форуми, з’їзди. Галузева спеціалізація — наприклад, фармацевтика, цей ринок — особливий, і репутація агентства там дуже ціниться.

Навряд чи ринок зараз готовий прийняти більш вузькі сегменти. Він не надто прозорий і погано структурований для цього. Потрібен час.

Які спеціалізації можуть з’явитися в майбутньому? Наприклад, по типу сценарію: нагородження (пафосні, яскраві, урочисті), спортивні, театральні (складний сюжет, прописані характери героїв), квести і так далі. Адже по суті, що таке спеціалізація? Є просто ряд дій, які в нас виходять дуже добре, доставляють нам задоволення і приносять левову частку прибутку. Навіщо ж витрачати свої ресурси на все інше?

По мірі трансформації виставкового сектора все більшу актуальність набувають бізнес-конференції. Це робить затребуваними event-компанії, що спеціалізуються на проведенні ділових заходів.

Не виправдала себе ідея спеціалізації на командоутворенні. Team building’і виявилися невіддільні від інших HR-подій, корпоративних свят, освітніх заходів. Це змусить найближчим часом team building’ові компанії формулювати свою спеціалізацію по-іншому.

В сфері приватних заходів спостерігається дефіцит спеціалізованих весільних агентств та event-компаній, що проводять заходи для дітей. Втім, соціологічні прогнози невтішні: через кілька років шлюбно-пологова хвиля знову піде на спад

Як деякі постачальники послуг, можуть перетворюються в повноцінних організаторів?

Клієнти, як і агентства, також повинні розвиватися. Цей тандем працює тільки в парі. Він повинен бути здатним оцінити ресурси, якість персоналу і якість пропозиції агентства до початку проекту! Адже завжди ясно, що з цього вийде. Це не складно. Просто потрібно мати такий досвід і витратити на це час. Так що і кейтерінгова компанія може забезпечити якість. Просто з меншою ймовірністю, ніж ті, хто спеціалізуються на організації заходів «під ключ»

Такі компанії можна зрозуміти. Маючи широку клієнтську базу, хочеться продавати багато послуг «в одне вікно». Якщо, скажімо, кейтерінгова компанія набуває стратегічне партнерство з хорошою event-компанією і передає їй свої замовлення на субпідряд, це цілком цивілізована практика. Комісійні у цьому випадку беруться з event-агентства за маркетингову послугу за залучення клієнта. При цьому неважливо, під чиїм брендом надається послуга. Головне, щоб вона була належної якості.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *