Вічна класика? Може класика бути модною

Весілля, як і в іншому, багато іншого – це справа смаку. Хтось мріє про класичної весілля з конкурсами, рушником і короваєм. Інші ж шукають самі незвичайні ідеї, наприклад, свято на гірськолижному курорті. І не можна визначити, який з варіантів краще, так як не існує поняття ідеального весілля. Все в цьому світі відносно, особливо питання смаку.

Дівчата, які хочуть відсвяткувати одруження традиційним способом, можуть наштовхнутися на шквал критики від модних подружок. Мовляв, ці всі традиції давно застаріли, зараз так не прийнято, і інше. Варто поступитися суспільну думку і шукати щось екстравагантне або потрібно наполягти на своєму? Питання, яке хвилює багатьох майбутніх наречених. Іноді нам важко зізнатися навіть самим собі в тому, що конкурс з поїданням банана смішить, а ритуал запалення родинного вогнища зворушує до сліз. Відмовтеся від усього цього, і свято втратить свої фарби, а цього нам зовсім не хочеться. У гонитві за модою, можна втратити все найцінніше.


          Вечная классика? Может ли классика быть модной

Що таке класична весілля в Україні

Кожен регіон нашої країни має різне уявлення про те, як повинна виглядати весілля. Саме ці традиції і створюють поняття класичної весілля, то є загальноприйнятою і поширеною. Наприклад, в деяких областях прийнято готувати весільний борщ. Без цієї страви застілля не починається.

Багато стародавні традиції і обряди відійшли в небуття, але деякі все ж збереглися. Саме вони створюють ту особливу святкову атмосферу, яку ми так любимо.

Що включає поняття класична українська весілля:

 • Атрибутика (рушники, вишиванки, короваї, ікони, весільне дерево)
 • Обряд викупу нареченої
 • Благословення батьків
 • Рушник
 • Весільні конкурси
 • Обряд зняття фати

Незалежно від регіону нашої країни, більшість з переліченого обов’язково присутній на кожному весіллі. Сьогодні ми з вами спробуємо визначити, чи можуть дані традицією бути модними або від них варто відмовитися.


          Вечная классика? Может ли классика быть модной

Весільна атрибутика

Коли-то вишитий рушник був обов’язковим умовою для святкування весілля. Кожна наречена зобов’язана була самостійно вишити відразу кілька рушників, а також сорочку нареченому. Це займало роки. Звичайно, у сучасних дівчат немає стільки часу для підготовки до весілля, тому рушники прийнято купувати. Якщо ви вважаєте, що розстелити рушник під ноги або благословляти іконами минулого століття, тоді спробуйте інтерпретувати ці традиції у сучасну весілля. Наприклад, багато наречених замовляють весільну сукню з народною вишивкою. Задекоріруйте столи, постеливши поверх скатертини вишитий рушник, це одночасно модно і традиційно. Весільний коровай прикрасити кремом та свіжими ягодами, і він стане краще будь-якого торта.

Викуп нареченої

Хто з нас не був на місці розгублених подружок, які опинилися віч-на-віч з натовпом гостей, і повинні були як можна вигідніше продати» наречену. Ці відчуття не забути ніколи. Але можна залишити такий, здавалося б, варварський ритуал «продажі» дівчата, на сучасному весіллі?

Спробуйте поглянути на нього інакше. Адже це хороша можливість перевірити нареченого на міцність. Нехай продемонструє, на що він готовий заради своєї коханої. Не обов’язково катувати нареченого складними питаннями, змушувати танцювати або співати. Придумайте смішні конкурси і вперед. Така розвага підніме настрій гостям і задасть тон майбутнього весілля.


          Вечная классика? Может ли классика быть модной

Благословення батьків

У традиційному варіанті весілля спочатку молодих благословляють батьки жениха, а потім нареченої. При цьому вони тримають в руках ікони з вишитими рушниками. Молоді кланяються і беруть благословення. У багатьох в цей момент може виникнути бажання відвернутися і розсміятися, оскільки релігійних людей не так вже й багато. Тому в такому варіанті цей обряд краще не залишати.

А ось запалення родинного вогнища – це зовсім інша справа. Наречений з нареченою також отримують благословення від батьків, але більш сучасний і зворушливий спосіб. Вимкніть світло, запаліть свічки, і ваші гості ахнуть від захвату.

Конкурси

Тут потрібно чітко розуміти, що є дурні пошлі конкурси, а є смішні і сучасні. Ми категорично не рекомендуємо поїти гостей алкоголем сосок, збирати гроші в горщики або їсти банани. Спробуйте осучаснити ваше весілля і пограти з гостями в ігри за допомогою гаджетів.


          Вечная классика? Может ли классика быть модной

Зняття фати

Це саме той випадок, коли варто зовсім відмовитися від обряду. По-перше, багато наречених вже не одягають фату. По-друге, така процедура псує зачіску. Нічого страшного не трапиться, якщо ви закінчите весілля салютом або розрізанням торта.

Загалом, недарма кажуть – «вічна класика». І ця класика безумовно може бути модною і сучасною.

Ваш Wedding.ua!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *