Звідки пішла традиція кидати букет нареченої?

Як з’явилася традиція кидати букет нареченої? Багато дівчат, які мріють вийти заміж, на весіллі подруг з нетерпінням чекають моменту, коли наречена буде кидати весільний букет. Справа, виявляється, не тільки у вірі в прикмету, яка говорить: дівчина, зловила букет, протягом року сама стане нареченою.

Зловити букет — це як виграти в лотерею.

Зловила — значить, удача вибрала тебе і тепер вже точно буде все добре, а щастя не омине. Чому ж весільний букет наділяється практично такими магічними властивостями? Це стає зрозумілим, якщо розібратися в стародавніх весільних традиціях, пов’язаних з букетом.

Слов’янські корені традиції

Ще у давніх слов’ян було прийнято передавати букетик нареченої. У ті часи він таїв у собі глибокий сенс і енергетику: весільний букет наречений збирав самостійно, зриваючи тільки певні квіти, які символізували щастя, вдалий шлюб, міцну любов. Важливо, що, складаючи букет, наречений заговорював його, думаючи про наречену, бажав, щоб їхній шлюб був щасливим. На весіллі наречена тримала букет біля грудей, щоб відчути любов і турботу майбутнього чоловіка. А в кінці гуляння незаміжні подружки нареченої водили навколо неї хоровод, а вона стояла посередині з зав’язаними очима. Потім хоровод зупинявся, і та дівчина, яка стояла ближче до нареченої (навпроти неї), отримувала «заговорений» букет.

Откуда пошла традиция бросать букет невесты?

Проведення такого обряду має практичний сенс: неодружені хлопці бачили, хто з дівчат готовий до заміжжя — якщо встала в хоровод, стало бути, можна і сватів заслати.

Європейські коріння традиції

Звичай саме кидати букет за спину, а не передавати його в хороводі, прийшов з Європи. Там наряд нареченої також вважався приносить удачу. І незаміжні дами настільки вірили в це, що намагалися відірвати хоча б маленький шматочок від сукні нареченої. Уявляєте, як воно виглядало після свята?

Природно, нареченим це досить скоро набридло, та й весільну сукню хотілося зберегти як оберіг, що приносить удачу. Тоді було придумано чіпляти до сукні квіти, які гостям дозволялося акуратно знімати на щастя. Квіти було не дуже зручно приколювати до поряд, і тоді наречені стали брати в руки весільний букет, який в кінці весілля не шкода було кинути подружкам.

Варто дотримуватися традицію?

Дотримуватися звичаю, кидати букет чи ні — це ваше особисте рішення. У цій традиції є і плюси, і мінуси.

Откуда пошла традиция бросать букет невесты? Плюс

Откуда пошла традиция бросать букет невесты? Мінус

Кидання букета — веселий захід, яке ви напевно не раз згадаєте після весілля. До того ж, незаміжні дівчата, швидше за все, будуть чекати цього моменту і засмутяться, якщо ви проігноруєте.
Деякі дівчата ставляться до цього, по суті розважального, обрядом занадто серйозно. Вони можуть почати виривати букет один одного, розгориться сварка. Або дівчина, якій не дістався букет, може занадто сильно засмутитися. Якщо ви знаєте, що на весіллі будуть присутні не надто стресостійкі дами, можливо, слід відмовитися від кидання букета, щоб уникнути якихось неприємних ситуацій.

Іноді наречені не кидають букет і тому, що хочуть зберігати його у себе вдома в якості родинного оберегу. На цей випадок можна заздалегідь заготовити невеликий букет-дублер. Який буде виконаний з тих же кольорів, що і букет нареченої, але буде не таким важким і менш нарядним.

А ви вірите в прикмети швидкого заміжжя дівчини, поймавшему букет? Чи були у вашому житті подібні випадки?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *