Звідки пішла традиція кричати «гірко»? Чи потрібно дотримуватися її зараз?

Один з ознак веселій весілля — голосні і дружні вигуки «Гірко!», під які молодята цілуються на радість усім присутнім. А чи знаєте ви, звідки пішла традиція саме такого заклику? Чому не «солодко» або «весело»? Про це розповімо в нашій статті.

Існує кілька варіантів появи цієї традиції.

Забобони

Весільне торжество завжди було оточене безліччю забобонів: нареченій і в дзеркало дивитися не можна в повному вбранні, і шпильку від пристріту потрібно приколоти, і букет нікому в руки давати не можна. Під час руху весільного кортежу прийнято вибирати самі вигадливі шляхи, щоб заплутати нечисту силу і збити з шляху.

Але і на святковому банкеті нечисть може зіпсувати свято із заздрості до щастя молодих. Щоб цього не сталося, гості намагалися обдурити чортів криками «Гірко!», позначаючи тим самим, що подія і так невеселе, і робити тут нечистій силі нічого.

Откуда пошла традиция кричать «горько»? Нужно ли соблюдать её сейчас? Гості намагалися обдурити чортів криками «Гірко!»

Поцілунок нареченої

Раніше існувала традиція, за якою наречена особисто обходила гостей з підносом, пригощаючи міцним алкогольним напоєм. Випивши з чарки, гість повинен був підтвердити, що в ній дійсно алкоголь, тому кричав «Гірко!»

Якщо він дякував за випивку, поклавши на піднос гроші, то йому дозволялося поцілувати наречену, і тим самим «підсолодити» випиту чарку.

Откуда пошла традиция кричать «горько»? Нужно ли соблюдать её сейчас? Гість повинен підтвердити, що випив алкоголь, тому кричав «Гірко!»

Народні гуляння

Третя версія бере свій початок з народних гулянь. Подейкують, що весілля на Русі завжди були подією веселим, повним різних забав. Одна з ігор проводилася в зимовий час і називалася «Гірка». Для цієї гри батьки нареченої зводили у дворі сніжну гору і заливали її водою.

Наречена з подружками вставала на вершині гори, а наречений з друзями намагалися забратися до них, весело вигукуючи при цьому «Гірка!» Коли хлопці добиралися нарешті до вершини гори, нареченому дозволялося поцілувати наречену, а друзям нареченого — подружок нареченої. Після чого всі дружно з гірки скочувалися.

Откуда пошла традиция кричать «горько»? Нужно ли соблюдать её сейчас? Наречена з подружками вставала на вершині гори, а наречений з друзями намагалися забратися до них, весело вигукуючи при цьому «Гірка!»

Туга за холостий життя

Випивши трохи вина, гості, а особливо молоді друзі нареченого і подружки нареченої починають жалкувати про минулу холостяцького життя молодят. Тепер для них наступають більш серйозні часи. І гості кричали «Гірко!» в тому сенсі, що гірко розлучатися з вільним життям. Своїм поцілунком молоді демонструють гостям, що придбали куди більше, ніж втратили.

Откуда пошла традиция кричать «горько»? Нужно ли соблюдать её сейчас? Гірко розлучатися з вільним життям

До речі, якщо вам не дуже подобається, коли кричать «Гірко!», можна замінити ці традиційні вигуки на щось більш сучасне і незвичайне (наприклад, гості можуть дзвеніти дзвіночками). Роздумуючи про те, які традиції ви хотіли б врахувати на своєму весіллі, а якими знехтувати, орієнтуйтеся тільки на свої відчуття, а не на думки друзів або родичів.

В першу чергу весілля — це ваш день з вашим коханою людиною, а тому лише вам вирішувати, як він повинен пройти. І нехай він буде найкращим!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *